Roztoče
Matrac je bohatý na potravu pre roztoče, ktoré sa v ňom bez problémov stravujú, žijú, množia. Poväčsine sa roztoče zdržujú v horných častiach matraca, no prenikajú aj do vnútra. To, či žijú aj vo vašom matraci, nezáleží od veku, ale túto skutočnosť ovplyvňuje najmä teplota v miestnosti, vlhkosť, vysávanie či typ matraca.
Roztoč (Dermatophagiodes Farinae) je mikroskopické stvorenie, ktorým sa darí v teplých a vlhkých oblastiach, ako sú matrace, koberce a vankúše. Sú malinké, voľným okom neviditeľné, malé dokonca aj na to, aby ich rozdrvili ľudia, majú 8 nôh a ústny prívesok. V každom matraci žijú státisíce až milióny týchto príšeriek. Odstrániť sa dajú iba účinnými metódami.
1 500 000 kúskov šupiniek odumretej kože z nás odpadne každú hodinu. Za priemernú noc je to 12 000 000 odumretých kúskov, ktoré ráno zostanú na Vašom matraci. Je to reštaurácia pre roztoče, ktoré kŕmite každú noc.
Alergiu nespôsobujú roztoče samé o sebe, ale ich výkaly. Každý roztoč vyprodukuje 20 trusov denne. Symptómy sú kýchanie, svrbenie, slzenie očí, výtok z nosa a dokonca astmatické záchvaty.
Wall Street Journal odhalil, že práve roztoče stoja za alamujúcim nárastom alergických a astmatických reakcií v USA. Žiaľ, takéto výskumy na Slovensku nemáme. Predpokladajme ale, že u nás to nie je o nič lepšie. Takisto sa zistilo, že priemerný matrac zdvojnásobí svoju hmotnosť za 10 rokov v dôsledku naplnenia mŕtvymi roztočmi a ich úlomkami.
Čistenie matracov suchou parou a vysávanie odstraňujú roztoče a alergény. Ani jeden krok bez druhého nie je účinný. Práve kombinácia vysávania, tepla a pary s nízkym obsahom vlhkosti, sa ukázala ako najúčinnejší spôsob ničenia roztočov a ich zvyškov. My však pridávame ešte UV-C svetlo, ktoré deaktivuje vajíčka roztočov a zabránime tak ďalšiemu rodeniu nových roztočov.
Smrad
Zápach vzniká po čase na všetkom, čo bolo vystavené potu, biologickej hmote, ľudským kvapalinám a výtokom. Nepríjemná vôňa Vám uberie na pohodlnosti Vášho nočného spánku. Tieto pachy preniknú do hĺbky Vášho matraca a pokiaľ nie sú správne a ihneď ošetrené, je ťažké ich odstrániť. Náš proces pôsobí nie len na povrch matraca, ale aj na jeho podpovrch, kde škvrny a pachy pretrvávajú dlhú dobu. Naším procesom ich narušíme a eliminujeme bez použitia akejkoľvek chémie, čo je veľkým prínosom ako pre Váš matrac, tak v konečnom dôsledku aj pre Vaše zdravie.
Škvrny od moču
Močové škvrny sú nepríjemné spomienky na nehodu, čo sa v minulosti stala. Čím je škvrna čerstvejšia, tým účinnejšie sa dá odstrániť. Ak sa neodstráni včas, tekutina prenikne do Vášho matraca, poškodí vlákna a pravdepodobne začnú hrdzavieť aj pružinky. Negatívne to ovplyvní Váš spánok pri vŕzgajúcich lôžkach a plesniach, ktoré sa začnú tvoriť. Moč je bielkovinová škvrna a existujú zásady čistenia takýchto škvŕn. Ak čistenie neprevediete správne, riskujete, že Vám zostane vlhkosť vo vnútri matraca a nakoniec to povedie k ešte väčším problémom. Moč domácich zvierat je zložením rozdielny ako ľudský, pretože obsahuje iné zložky. Každý moč ale zanecháva škvrny a nepríjemný ostrý zápach, ktorý ale my vieme eliminovať. Efektívny postup odstránenia škvŕn a zápachu z moču si vyžaduje správny postup a použitie techniky, ktorý môže vyžadovať viacero spôsobov odstraňovania.
Ostatné škvrny
Škvrny na matracoch sa žiaľ vyskytujú častejšie, ako by sme si želali. Žiaľ, stáva sa to a je podstatné ich začať riešiť čím skôr. Nie je to iba zahanbujúce, ale ak nie sú ošetrené včas, budú sa v tých miestach tvoriť baktérie a mikroorganizmy. Tie vlastne spôsobujú hnilobný proces a preto matrac začne zapáchať. Nie je nič zlé na tom, urobiť si vlastný prieskum na internete. Zistíte viac o technikách so sódou bikarbónou, octom či dokonca peroxidom a inými. Napriek tomu bude Váš matrac vystavený neželaným následkom nesprávneho sušenia a začnú sa v ňom tvoriť plesne, pokiaľ tekutina prenikne až dovnútra. V našom procese je technológia, kde je 75°C, čo zanecháva matrace suché a pripravené na okamžité používanie. To znamená, že nemusíte čakať niekoľko prinajlepšom hodín na aké-také vysušenie, aby ste si mohli ľahnúť. Môžete okamžite obliecť obliečky a začať matrac používať, bude pripravený na skvelý spánok.
Ploštica posteľná
Ploštice, bzdochy či štenice. Nepríjemnosť, ktorá potrápi všetkých. 1/3 života strávite v posteli na matraci. Nenechajte si matrac napumpovať žiadnym jedom na ničenie škodcov, pretože ak pescitídy zabíjajú ploštice, čo to urobí s nami, ak to dýchame my? Ploštice spôsobujú okrem fyzickej aj pychickú ujmu. Sú nechutné a strašidelné. V prvotnom momente môžete urobiť nerozvážne rozhodnutie, keď zistíte, že máte plošticami zamorenú domácnosť. Spolupracujeme s firmami, ktoré sa zaoberajú dezinfekciou a dezinsekciou. Každopádne, dávajte si pozor, aby firma, ktorú oslovíte, mala certifikát pre dezinfekciu ploštice. Ploštice sú veľmi tenké, zalezú dokonca pod tapety, vzdržia dlhý čas bez potravy a v neobývanej izbe, preto je problém sa ich zbaviť.
Štúdia dokázala, že kritická teplota pre plošticu je 47,78°C. My v našom čistiacom procese používame teplotu 75°C, čo je vysoko nad kritickú teplotu a všetky ploštice budú zaručene usmrtené.
Prali by ste si oblečenie bez toho, aby ste sa osprchovali?
Výskum naznačuje, že deti spiace na starom matraci počas prvého roka svojho života sú viac náchylné riziku vzniku porúch dýchania, ako je astma alebo alergie. Štúdia The University of Auckland ukázala, že u detí vo veku 3-7 rokov bol sipot bežnejší, ak spali počas prvého roka života na použitom matraci. Zamyslite sa nad účinkami prostredia, v ktorom trávite 1/3 dňa, roka a života. Je tam veľa mikroorganizmov, mikróbov a kontaminantov! Vaše telo si musí oddýchnuť v každej polohe, ktorú chcete v posteli mať. Doprajte si pokojný a kľudný spánok na vyčistenom matraci. Ak sa rozhodnete pre poťahy na matrac, je nevyhnutné, aby Váš matrac bol pred tým riadne zabalený a vyčistený. V opačnom prípade riskujete perfektné ukrytie a pokračovanie života v poťahovom kryte. Výskum Tulane University School Health and Tropical Medicine v New Orleans zistil, že drahé poťahy nemajú žiadny vplyv na znižovanie alergií na roztoče alebo ich symptómov. V článkoch sa ďalej uvádza, že lekári naďalej odporúčajú drahé matrace a obliečky na valnkúše napriek absencii dôkazov, že problém zmierňujú. To je, akoby ste si prali oblečenie a nesprchovali sa... Perieme však bielizeň a vymieňame ju na matrace bez toho, aby sme matrac ako taký vyčistili?